Tour de Hongrie 2024 - Első szakasz - Hajdúszoboszló

Bemutatkozás

A Tour de Hongrie nemzetközi mezőnye az első szakaszon Karcagról indul és Hajdúszoboszlón fut be. A települést ez alkalommal a szakasz utolsó etapja érinti, azonban annál látványosabb a nézők számára, hiszen itt egy 20 km-es körön kell három gyorsasági részhajrát teljesíteni a versenyzőknek. Hovatovább, a versenyt megelőző napon május 7-én személyesen is megismerkedhetünk a mezőny versenyzőivel.

Hajdúszoboszló az elmúlt években vált Magyar Körverseny részévé, 2018 óta öt emlékezetes befutónak adott helyszínt. 2018-ban Andrij Bratascsuk hosszú szökés végén szerezte nyerte meg a szakaszt, egy év múlva a fantasztikusan sprintelő Alois Kankovsky állhatott a dobogó felső fokára, 2022-ben Fabio Jakobsen győzött.

15:12 – HAJDÚSZOBOSZLÓ
15:18 – HAJDÚSZOBOSZLÓ - Szent István park - FINISH LINE (1st pass)
15:41 – HAJDÚSZOBOSZLÓ 1. Kör - FINISH LINE  (2nd pass)
16:04 – HAJDÚSZOBOSZLÓ - 2. Kör
16:05 – HAJDÚSZOBOSZLÓ 2. Kör - FINISH LINE (3rd pass)
16:28 – HAJDÚSZOBOSZLÓ - 3. Kör FINISH
16:29 – HAJDÚSZOBOSZLÓ - Szent István park

A verseny leírása

A látványos rajtolás után Karcagról a Tisza-tó felé veszik az irányt a versenyzők a Hortobágy érintésével. Innentől már közel a cél, Hajdúszoboszló ahol egy majdnem 20 km hosszú körpályára hajtanak. Ezen a kijelölt szakaszon három gyorsasági részhajrát kell teljesíteni, ami talán a leglátványosabb része az etapnak . Az első sárga trikó garantált sprinthez jut majd.

Hasznos információk

Az érintett szakaszokon a tervezett érkesési idő előtt és a verseny alatt időszakos útlezárások várhatók, melyet rendőrök fognak biztosítani, ezeken a részeken autóval megállni tilos. Azonban a verseny közben rendőri irányítás mellett az útvonalat keresztező forgalomra lesz lehetőség.